...
Obec Ruda

Výstava vánočních ozdob a betlému v Novém Strašecí

Výstava vánočních ozdob a betlémů

Pozvánka na výstavu vánočních ozdob a betlémů v Městské galerii V. Olivy v Novém Strašecí

Výstava vánočních ozdob a betlémů

Principál rakovnického Loutkářského spolku Před Branou Tomáš Kapsa proslul také coby představitel T. G. Masaryka na všemožných akcích, na nichž je přítomnost 1. prezidenta žádoucí. Oblékne-li typickou masarykovskou uniformu, je podoba obou až zarážející.

Betlémy v nejrůznějším provedení a z rozličných materiálů sbírá léta. V současnosti jich vlastní přes 350 a ve Strašecí vystavuje většinu. Doma ponechává jen takové, bez kterých si neumí představit vlastní Vánoce.

Posledních padesát let nakupoval betlémy, které byly v obchodech k dostání, takže mnohé z vystavených kousků návštěvníci jistě poznají. Kuriozitou jsou dva cizokrajné, z Ohňové země a Mexika, které mu přivezla kolegyně z dovolené.

Ivana Rezková, kterou znáte z Novostrašeckého kulturního centra, sbírá především skleněné stříbrné ozdoby. V její sbírce se ovšem najdou i ozdoby dřevěné, barevné z dětství, korálkové po babičkách, slaměné, háčkované, ozdoby nové i staré.

Výstava je přístupná v úředních hodinách NKC a v neděli od 13 do 17 hodin.
Vstupné je zdarma.

Datum vložení: 28. 11. 2022 12:19
Datum poslední aktualizace: 2. 12. 2022 13:39

dnes, pátek 3. 2. 2023